ThinkPad Hasło na BIOS

Kupno laptopa ThinkPad z Hasłem Bios?

Wiele osób bierze udział w licytacjach poleasingowych laptopów w portalach aukcyjnych . Tanie oferty laptopów ThinkPad w portalach aukcyjnych, zazwyczaj posiadają albo mocne uszkodzenia obudów, albo założone hasło bios. Wiele firm w których były używane te biznesowe laptopy, zabezpiecza do nich dostęp, aby pracownicy lub osoby niepowołane niepotrzebnie w nich nie grzebały (czegoś nie doinstalowały) itd.. Przy sprzedaży, zazwyczaj administratorom IT nie chce się usuwać tych haseł, bądź czasami zapominają tego dokonać w kilku laptopach na XXX sztuk, które np. wystawili na sprzedaż.W większości przypadków brak hasła do bios nie jest niczym groźnym, gdyż większość osób nie potrzebuje tam dostępu, ponieważ nigdy nic tam nie będą zmieniali. Hasło może być potrzebne, gdy zechcemy przeinstalować system Windows, a w opcjach bootowania, nie mamy włączonej opcji dla Pendrive lub napędu CD/DVD. W takim przypadku sprawa jest mocno skomplikowana, bo jeżeli chcemy zainstalować system w takim komputerze na nowo to musimy zrobić to na innym laptopie o takiej samej konfiguracji. Innej metody niestety nie ma! Nie będziemy mogli w ogóle wystartować z instalacją na takim komputerze gdzie mamy wyłączone opcje bootowania, a aby je zmienić lub dodać musimy niestety posiadać hasło BIOS / Supervisor.

ThinkPad Hasło na BIOS

Musisz wiedzieć, że hasło na bios thinkpad da się odblokować, jednak nie za darmo. Nie mniej jednak jest to o wiele tańsze niż wymiana całej płyty głównej. W nowszych modelach ThinkPad np. t450, czy X1 Carbon 4 generacji. Zdjęcie hasła poprzez często wskazywane metody:

  • przeprogramowanie kości BIOS,
  • odłączenie baterii i bateryjki CMOS na 15 min,

W ogóle nie będzie skuteczne, gdyż hasło przetrzymywane jest w innym układzie.

Kolejną ważna sprawą przed zakupem Taniego Laptopa ThinkPad z hasłem Bios, jest fakt iż niektóre modele np. X260 lub inne z tej serii, posiadają nowszy bios, który posiada dodatkowe zabezpieczenie. Przy próbie X dostępu do bios, czy też gdy wyskoczy nam aktualizacja bios, którą jak najbardziej wykonamy, jednak doprowadzi to do zablokowania BIOS. Tzn. że po włączeniu laptopa, będzie nas prosił o hasło, którego nie znamy.  Przez co nasza płyta główna w zasadzie nadaje się na śmietnik jeżeli nasza wiedza nie jest wystarczająca do tego, aby usunąć hasło lub wykorzystać ją w jakiś inny sposób (np. jako dawcę) dla innego laptopa, bądź nie posiadamy funduszu, aby odblokować taki bios.

Usuwanie hasła bios w laptopach. Tylko profesjonalny serwis laptopów, potrafi przywrócić stan faktyczny płyty głównej do ustawień fabrycznych. Wiedza ta wymaga dużego doświadczenia od strony softwarowej, a także od strony technicznej. Tylko dobrze ceniony serwis Laptopów o dużym doświadczeniu, dokona tego typu usługi bez lutowania BGA układów typu MEC, KBC itp. a co najważniejsze bez jakiegokolwiek narażania laptopa na uszkodzenie w trakcie wykonywania zlecenia czy w jego późniejszej eksploatacji.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły pracy najlepszych serwisów w Polsce, śledź stronę oraz kanał YT: serwis laptopów Warszawa. W serwisach tego typu wykonuje się wszelkiego rodzaju naprawy płyt głównych. Zaczynając od BGA, napraw po zalaniach a kończąc na resetowaniu płyt głównych do stanów fabrycznych.

Jedno przemyślenie nt. „Kupno laptopa ThinkPad z Hasłem Bios?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?