Sztukateria sufitowa – oferta sklepu dla pięknego wnętrza

Sztukaterię, szczególnie tę sufitową, kojarzy się na ogół z dawnymi dworkami czy pałacami. Jednak i dziś ceni się piękno, a ozdabianie sufitu mocno zwiększa urok wnętrza. Nowoczesne materiały, z których wykonuje się elementy ozdobne, nie są drogie. To spopularyzowało taki sposób upiększania mieszkań. Różnorodność tego, co można kupić, pozwala znaleźć idealną sztukaterię do każdego wnętrza.

Rozety w nowoczesnym wnętrzu?

Najbardziej dekoracyjne elementy do umieszczenia na suficie to rozety. Jeśli ma być to element w przystępnej cenie, lekki, a zarazem twardy i trwały, to można wybrać te z pianki poliuretanowej. Duża i bardzo ozdobna rozeta to idealny dodatek do wnętrza w klasycznym stylu. Umieszcza się ją tak, by tworzyła obramowanie dla lampy, co prezentuje się luksusowo. Każda rozeta to dodatek ozdobny, który wprowadza dużo ciepła. Często przyda się go więcej we wnętrzach nowoczesnych.

Niektóre nowoczesne aranżacje są tak minimalistyczne, że aż nazbyt zimne. Rozety pasują także do takich wnętrz. Wybiera się do nich te mniej ozdobne, by nie zaburzać stylu. Wnętrze pozostanie minimalistyczne, ale będzie cieplejsze i bardziej przyjazne. Zyska też na elegancji. Warto umieszczać rozety szczególnie w reprezentacyjnej części mieszkania np. w salonie, w holu. Z tego, co w kategorii sztukateria sufitowa sklep może zaoferować, warto wybrać rozety gładkie albo ze żłobieniami. Ornamenty na sztukaterii to wybór do aranżacji klasycznej. Można wybrać mniejsze i większe rozety, to zależy od wielkości sufitu i tego, ile chce się ich mieć.

Dekoracja listwami, by mieszkać pięknie

Sufit, a wraz z nim i całe wnętrze, zyskuje także dzięki listwom. Dodają one ciepła, piękna i elegancji. Umieszcza się je przy suficie tak, że w części się na nim znajdują. Listwy sztukateryjne mogą także zostać przyklejone na samym suficie. Podobnie jak w przypadku rozet, trzeba je dopasować do stylu aranżacji. Niektóre pasują do klasycznego wystroju, inne do nowoczesnego. Jeśli wnętrze ma być eklektyczne, czyli ma łączyć jeden i drugi wystrój, to można wybrać ozdoby w dowolnym stylu. Jak bardzo będą rzucać się w oczy, zależy nie tylko od ich wielkości, ale i koloru. Sztukateria sufitowa musi zostać pomalowana. Jeśli wybierze się inną barwę niż ma sufit, to będzie bardzo rzucać się w oczy. Wybór ten jest jednak ryzykowny, więc trzeba trochę wyczucia. Można także pomalować sztukaterię tak samo, jak sufit, wtedy na pewno będzie pięknie.

Sztukateria z pianki jest tak mocna, że wybiera się ją nie tylko do mieszkań. Pojawia się także w restauracjach i w hotelach. I w takich miejscach ważne jest przecież, aby było pięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?