Nieudane zakupy w sieci – czy można je zwrócić?

Zakupy w internecie to sama przyjemność, bo nie trzeba nigdzie chodzić, stać w kolejkach i w korkach.

Jednak czasem okazuje się, że towar, który zostaje dostarczony przez kuriera, jest po prostu niezgodny z opisem, nieodpowiedni czy zły pod jeszcze jakimś innym względem. Pytanie – co wtedy? Czy można ten towar zwróci?

Istnieje możliwość zwrotu towaru

W każdym sklepie internetowym istnieje możliwość zwrotu towaru i to nawet bez podawania konkretnego powodu. Najczęściej klienci mają na to 14 dni, ale w niektórych sklepach czas zwrotu wynosi 30 dni. Zdarzają się nawet takie, które pozwalają zwracać towar aż roku. czas zwrotu, a także to, czy w ogóle towar ten można zwrócić zależy od tego, co to za towar. Czy jest to na przykład odzież, czy produkt spożywczy. W internecie kupujemy dziś przeróżne rzeczy i na pewno nie wszystkie można z powrotem oddać do sklepu.

Zwrot na różnych zasadach

Towar zależnie od sklepu można zwrócić na różnych zasadach. W niektórych zamiast gotówki otrzymuje się kartę o danej wartości, którą można ponownie wykorzystać na zakup rzeczy w tym samym sklepie. W wielu jednak zwracana jest gotówka. Ze względu na to, że sklep jest internetowy, wpłacana jest bezpośrednio na konto.
Jeżeli chodzi o zakupy internetowe, to są dziś bezpieczne i wygodne. Nie ma najmniejszych obaw o zwrot. Każdy konsument ma do tego prawo. Jeśli więc ktoś nie ma pewności, czy kupiony towar w ogóle będzie mu odpowiadał, czy mu się spodoba, to wystarczy tylko wypełnić formularz zwrotu i odesłać do sklepu. W przypadku niektórych zwrot jest całkiem darmowy. Trzeba tylko zamówić kuriera albo skorzystać z paczkomatów InPost. Niekiedy zwrot odbywa się na koszt zamawiającego i sposób dostarczenia towaru do sklepu zależny jest od kupującego. Najważniejsze jest to, aby dotarł w konkretne miejsce.
Chcąc zrobić zakupy w internecie, warto zajrzeć do sklepu, do którego prowadzi następujący link https://www.zakupomat.net. Dobrze jest wcześniej sprawdzić, jakie obowiązują warunki zwrotu towaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?