Radio interesem życia

Gdzie wyszukiwać przedmioty?

Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony wyszukiwaniu przedmiotów, które chcemy kupić w różnego rodzaju serwisach aukcyjnych i nie tylko, a ponadto zajmiemy się przykładem okazjonalnych zakupów. Czyli zazwyczaj takich, które wymagają naprawy lub specyficznej wiedzy.

Otóż każdy z nas czasami chce zaleźć coś co go interesuje w Internecie? Prawda? Z pomocą przychodzi nam tu albo wyszukiwarka, albo serwisy aukcyjne. Zazwyczaj w pierwszym przypadku każdy wybiera popularne serwisy aukcyjne, które zna: allegro, świstak czy jakieś serwisy ogłoszeniowe oxl, bazaro.

Na końcu ufamy dopiero wyszukiwarce Internetowej, gdy znane serwisy nie zwracają wyników, które oczekiwaliśmy. Przykładem, który nam posłuży, będzie radio do samochodu marki VW, przykład jak przykład, ważne aby przekazanie było odpowiednie ;).

Jeżeli szukamy okazji, to zazwyczaj szukamy rzeczy, która jest tania. Taniość w większości przypadków spowodowana jest zadrapaniami, uszkodzeniami wizualnymi bądź mechanicznymi itd. Nikt nowego produktu nie sprzeda nam o połowę taniej i dołoży do tego interesu ;). Konieczna wtedy jest wiedza własna aby naprawić dany sprzęt, bądź wiedza w szukaniu rozwiązań w internecie. Przykładem tu będzie radio samochodowe, które kupiliśmy na aukcji do samochodu marki VW – taki fajny przykład, który lubię opowiadać. Radio jak radio, w większości wymaga klucza (KODU) gdy nawet nam akumulator padnie, a co dopiero gdy ktoś je odłączy całkiem i wyśle nam, a my zdziwieni, że każą nam kod wpisać. Otóż wtedy pojawia się problem co mamy zrobić i czy rzeczywiście da się odratować takie radio? Otóż da się, po głębszych wyszukiwaniach w wyszukiwarce google można zaleźć forum, którego tematem przewodnim jest elektronika samochodowa i nie tylko. Na takim forum zazwyczaj wypowiadają się specjaliści, którzy znają się na rzeczy. To właśnie oni mogą podpowiedzieć nam jak naprawić sprzęt lub gdzie najtaniej dokonamy takiej naprawy. Gdy uda nam się naprawić sprzęt bez ponoszenia kosztów przy czyjejś pomocy, a sprzęt jest w bardzo dobrym stanie wizualnym to zrobiliśmy w tym momencie interes życia i skorzystaliśmy z okazji. Niestety nie wszystko zawsze sprzedający potrafią opisać, aby móc ocenić czy da się coś naprawić.

Jak podobają się Wam artykuły tego typu? Chcecie ich więcej? Już niedługo kolejna seria, która właśnie przygotowujemy dla was.

2 przemyślenia nt. „Gdzie wyszukiwać przedmioty?

  1. Często kupuje różnego rodzaju okazję w Internecie i muszę powiedzieć, że w większości przypadków przy niskim nakładzie pieniężnym często kupuje działające i sprawdzone sprzęty lub takie które wymagają wymiany kilku kondensatorów. Warto jeżeli się zna dobre miejsca takie jak to forum lub inne strony z osobami, które chcą pomóc w zakup zepsutych urządzeń.

  2. Często zdarza mi się wywalić stare radio lub inny sprzęt elektroniczny. Nie wiedziałem, że można na tym jeszcze zarobić. Bardzo Ciekawie przedstawia to ten wpis. Muszę przyznać, że myślisz!! 🙂

    Dzięki wielkie, już nic nie będę wyrzucał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?