Dobrze dobrany skład fungicydu

To, co znajduje się w składzie fungicydu ma duże znaczenie dla walki z chorobami, jakie mamy w zbożach. To, dlatego trzeba będzie to bardzo dokładnie sprawdzać. W składzie powinny być różne środki aktywne, które razem tworzą coś bardzo skutecznego.

Na tym właśnie nam zależy żeby zastosować jeden rodzaj fungicydu i widzieć efekty. Dzisiaj trudno byłoby się obyć bez takich środków chemicznych, bo szanse na to, że zboża będą zaatakowane przez choroby są praktycznie stu procentowe. To, dlatego trzeba się na walkę z chorobami przygotować. Im lepszy środek chemiczny tym mniej go trzeba stosować i co ważne wystarczy wykonać jeden oprysk i mamy problem z głowy. Jednym ze składników fungicydów, jakie muszą się znaleźć w środku chemicznym jest tebukonazol. Musimy pamiętać o tym, że jest okres karencji po zastosowaniu takiego środka. To oznacza, że nie można dzisiaj zrobić oprysku i za kilka dni zbierać zboża. Okres, który trzeba odczekać jest bardzo różny. W przypadku kapusty jest to tylko dwadzieścia jeden dni, ale w przypadku pszenicy ozimej już sześćdziesiąt jeden dni. Tego trzeba się pilnować, dlatego sprawdzajmy bardzo dokładnie, co znajduje się na instrukcji, którą do fungicydu dołączyć producent.

Zalecana dawka

To również znajduje się na instrukcji dołączonej do środka chemicznego. Najczęściej zalecana dawka nie powinna przekraczać jednego litra na jeden hektar. Zastosowanie więcej powoduje spore zagrożenie dla upraw, bo mówimy tutaj o bardzo skutecznych fungicydach. Nie opłaca się nic kombinować tylko trzeba podawać chemii tyle ile trzeba. Jeśli chodzi o ilość wody, w której się ten koncertant dopuszcza to tak od dwustu do trzystu litrów powinno wystarczyć. Najlepiej jest wejść na stronę tebukonazol, bo tutaj znajduje się środek do zwalczania chorób. Mamy wszystko bardzo dokładnie opisane i wiemy, na jakie konkretnie choroby będzie można to stosować. Ta wiedza nam się na pewno bardzo przyda, dlatego trzeba szybko na tę stronę sobie zajrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?