Germania

Czas na mały remoncik

Już dawno nie publikowałem nic na tym blogu, dziś chciałbym opowiedzieć Ci o remoncie, mojego domu, który ostatnio miałem okazję wykonać, a także o wielu stronach Internetowych i firmach, które pomogły mi w uzyskaniu dobrej ceny materiałów. Z racji, że remont wykonywany był w Rzeszowie to nie obyłoby się bez lokalnych firm, które potrafią dostarczyć dany produkt, oraz w cenie przywieźć go na miejsce.

Germania

Remont ten dotyczył dachu, ponieważ blacha na budynku była od nowości, ma około 30 lat, a więc nadaje się do wymiany. Stare blachy nie były tak eleganckie, bogate we wzornictwo i wytrzymałe na warunki atmosferyczne jak te tworzone dziś. Co 3 lata musiałem ją malować, aby była odnowiona (koszt około 5 tyś) tym razem postanowiłem wymienić blachę i zniwelować koszta na najbliższe lata, teraz to już chyba syn będzie wymieniał dach jak mu się nie będzie podobał 🙂

Z wyborem blachodachówki było bardzo Ciężko ponieważ, wielu producentów, wiele wzorów oraz kolorów utrudniały cały ten zabieg, ale na szczęście udało się wybrać jeden z produktów. Wybraliśmy produkt Germania producenta Blachotrapez. Aby znaleźć dogodną ofertę cenową tego produktu skorzystaliśmy z wyszukiwarki google, która po wpisaniu słowa germania Rzeszów zwróciła nam adres i dane telefoniczne firmy Hydromax, która posiada jedne z lepszych cen w Rzeszowie.

Na blachę czekaliśmy kilka dni, ale w końcu dotarła na miejsce i zamówiona ekipa miała co robić. Cały remont trwał około tygodnia czasu, w trakcie wymiany blachy, przerobiliśmy lekko poddasze, aby było można zrobić kilka pokoi, zrobiliśmy więc kilka tzw. kurników aby zwiększyć przestrzeń w górę w kilku miejscach.

Remont naszym zdaniem się udał i wkrótce postaram się dodać kilka zdjęć obrazujących cały przebieg remontu oraz wygląd blachy, którą zamówiliśmy.

Pozdrawiamy i zapraszamy serdecznie do czytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?