Depilacja Laserowa w Rzeszowie

Co musisz wiedzieć o depilacja laserowej

Depilacja laserowa to zabieg pielęgnacyjny przeznaczony dla osób, u których standardowe metody depilacji wywołują różnego rodzaju podrażnienia. U wielu kobiet depilator elektryczny wywołuje niekomfortowe zapalenie mieszków włosowych, a kremy do depilacji powodują alergie. W takim przypadku metoda usuwania zbędnego owłosienia laserem wydaje się być najwłaściwszym wyborem. Depilacja laserowa nie należy do najtańszych zabiegów, jednak już po kilku wizytach w gabinecie medycyny estetycznej można mieć pewność, że owłosienie długo nie pojawi się ponownie.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Każdy gabinet medycyny estetycznej, np.: Pracownia Wdzięku i Urody wymaga od pacjenta przed zabiegiem wypełnienia krótkiej ankiety. W ankiecie należy odpowiedzieć na pytania dotyczące przebytych chorób, alergii, ogólnego stanu zdrowia oraz zażywanych leków. Wszystkie te informację mają pomóc lekarzowi w ustaleniu odpowiednich dawek wiązki promieniowania laserowego.
Następnie lekarz przeprowadza próbę laserową na skórze pacjentki. Próba ma na celu określenie wrażliwości skóry wystawionej na działanie lasera.

Gdy wszystkie parametry są zadowalające, lekarz może przystąpić do zabiegu. Za pomocą lasera oddziałuje na melaninę zawartą w mieszkach włosowych. Melanina pochłania energię emitowaną ze światła laserowego i ulega zniszczeniu. Tym samym znika, a wraz z nią cały mieszek włosowy. Najczęściej lekarz zaleca, aby przed zabiegiem zgolić włosy maszynką, natomiast po zabiegu, na miejsca objęte zabiegiem depilacji laserowej aplikuje się preparaty łagodzące ewentualne podrażnienia.

Skutki zabiegu depilacji laserem

Pracownia Wdzięku i Urody to miejsce, gdzie zabiegi depilacji laserowej wykonuje się od dawna. Należy jednak pamiętać, że taki zabieg, aby był skuteczny, musi zostać powtórzony kilkakrotnie. Niektóre włoski poddane zabiegowi pozostają w danym momencie w fazie wzrostu i to one wyłącznie reagują na wiązkę światła laserowego, pozostałe będąc w fazie uśpienia mają zbyt mało melaniny i nie zareagują na laser. Dlatego, aby zabiegł był skuteczny, należy powtarzać go raz w miesiącu przez okres około 1/2 roku, a następnie już tylko raz do roku. Na pewno podczas jednego zabiegu nie da się usunąć pełnego owłosienia, część z włosków stanie się cieńsza i jaśniejsza co uniemożliwia dalsze czynności.

Po zabiegu, w miejscu oddziaływania lasera może pojawić się podrażnienie skóry i obrzęk okołomieszkowy. Najczęściej te skutki zabiegu znikają po kilku godzinach, czasami zajmuje to kilka dni. Do trzech tygodni po zabiegu należy unikać opalania, sauny, peelingów czy basenu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?